Wednesday, August 24, 2011

Turquoise Yatında Unutulmaz Bir Haftasonu

Proteksan Turquoise firması tarafından iki yıldır yapılmakta olan 55,4 metre uzunluğundaki TURQUOISE motor yatı bu ilkbaharda bitirip teslim edilmişti. Bizim şirket Berda da bu mega yatın tüm interior işlerini yaptı.

Yatın sahibi yaptığımız işten son derece memnun.

Yat bu yaz başından beri Endonezya ve birçok uzak doğu ülkesini dolaşıp geçtiğimiz hafta birkaç günlüğüne Göcek'e geldi. Tekne sahibi, bir haftasonu geçirmek üzere bu süper yata Beyza ile beni davet etti.
Master Cabin
Master Cabin Bathroom
Master Cabin ShowerGöcek Club Marina

Akşam üstü ve geceyarısı 01:300'a kadar yatın bol bol fotoğrafını çektim. Sabah ise 06:00'da kalkıp ilk ışıklarda fotoğraf çekimlerim devam etti..

Upper Deck Salon
Dining Table, Main Deck Salon
Main Deck SalonGöcek'ten çıkıp Fethiye Hillside'ın yanındaki koya demirleyip bütün gün yatın oyuncaklarıyla oynadık. Bu arada yatın sahibi dalmaya çok meraklı , yatta bir de Dekompresyon odası var!

Mega Yatların en prestijli dergisi "Boat International" ın Ağustos 2011 sayısı Turquoise yatına 13 sayfa yer vermiş ve şirketimiz için şunları yazmış:

"Against a background of figured makoré and sapele woods, contrasted with bright lacquers, pale wool carpets, luxury leathers and a selection of locally sourced marbles, the interior is furnished with cabinetry built to high standards by local specialist manufacturer Berline."
 "The contemporary artwork ranges from master sculptures by Hepworth and Arp, to glass pieces by Chihuly and Boyadjiev and striking works from up-and-coming artists."


No comments:

Post a Comment