Friday, February 21, 2014

Antalya ve Göller Bölgesi - Ocak 2014

Haftanın son günü Antalya'da iş toplantısı olursa sonrasında ne yapmak gerekir? Benim için 2 yanıt var: ya golf oynanır ya da dağlara fotoğrafa gidilir. Hemen sevgili Mustafa Mutlutük kardeşimi arayıp bir fotoğraf gezi programı yaptık.
Antalya - İsparta yolundan Karacaören baraj gölü üzerinden Kovada gölü ilk durağımızdı.

 Karacaören Baraj Gölü


 Kovada Gölü

Kovada

Bir inanışa göre iki türlü fotoğrafçı var: avcı ve çiftçi. Avcı rastladığını çeken, çiftçi sevdiği bir görüntüyü arayıp bulduğunda sürekli ekip biçen. Yazın - kışın, sabah - akşam, yağmurda - karda sürekli arayış içinde olup, o görüntüyü daha nasıl güzel yapabileceğini arayan - aşmaya çalışan...

Ben çiftçiyim. Bu, benim bu yazıda yazdığım yerlere hatta ağaçlara, noktalara altıncı, belki yedinci gelişim. İşte aşağıdaki çınar ağacı ziyaret ettiğim arkadaşlardan biri.

 Bu çınarla 2002'de tanıştık. Onunla sene aşırı görüşür hasret gideririz.

Bu da arkadaşımın oyuğundaki doku.

Yola devam. Aksu Dedegül (Dedegöl) dağ yolundan Yenişar Bademli ve Beyşehir gölü. Türkiye'deki belki de en güzel güregahlardan biridir. Hele yoğun karlı bir dönemde geçilmesini hararetle tavsiye ederim.Palabıyık Çoban - Dedegöller

 Dedegül Dağları Mustafa Mutlutürk - Dedegül Dağları


 Bendeniz 2004


 2003


 Dedegöller 2003


 Dedegöller 2003

Bu seyahatte yollarda hiç kar yoktu. Zaman zaman yağmur yağıyordu. Zirveler yine karlıydı. Beyşehir yoğun bulutlu ama bir o kadar da fotografikti.

 Beyşehir Gölü 2014

Beyşehir Gölü - 2002

Beyşehir Regülatörü


 Eşrefoğlu Camii


 Beyşehir Gölü


Beyşehir'den çıkıp . Akşam karanlığında Eğirdir'e girdik. Eğirdir yurdun en güzel renkli göllerinden biri. Akşam tabi ki rakı balık yine gayet başarılıydı.

Sabah 04:00 sularında kalkıp karanlıkta yollara düştük. İstikamet Boyalı. Sağolsun Mustafa Mutlutürk şemsiye tutmasa aşağıdaki fotoğraf olamazdı.

Eğirdir Boyalı Söğütlü Ada 2014

Söğütlü Ada, Boyalı, Eğirdir - 2004 


 Söğütlü Ada, Boyalı, Eğirdir - 2002Eğirdir, Yalvaç, İsparta ve Gölcük Milli Parkından tekrar Eğirdir ve Kovada, Karacaören üzerinden Antalya'ya döndük. Bu güzergahta yağmurdan kafamızı biraz zor dışarıya çıkarıyorduk. Çok şükür büyük şemsiye yine imdadımıza yetişti de biraz fotoğraf çekebildik.

No comments:

Post a Comment